FKN-25FR-52-5R6 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    FKN-25FR-52-5R6
  • Описание
    YAGEO Corporation FKN-25FR-52-5R6 Case: Axial Composition: Wirewound Features: Flame Proof, Fusible Height: - Lead Style: Through Hole Package / Case: Axial Power (watts): 0.25W, 1/4W Resistance (ohms): 5.6 Resistance In Ohms: 5.60 Series: FKN Size / Dimension: 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) Temperature Coefficient: ?±350ppm/?°C Tolerance: ?±1%